Twitter | Ilya Ponomarev

W ostatnich dniach w Rosji kilkukrotnie wybuchały pożary. Były deputowany do Dumy Państwowej z Nowosybirska Ilja Ponomariow przekazał, że tym razem spaleniu uległy samochody pracowników Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB.

Niemal każdego dnia ogień pojawia się w rejonie moskiewskim. Portal NEXTA przekazał, że we wtorek ogień pojawił się w magazynie prokremlowskiego wydawnictwa Proszeszczenie w okręgu Bogorodskoye. Zniszczeniu miał ulec kompleks budynków o powierzchni 24 tysięcy metrów kwadratowych.

Pod koniec kwietnia pożar z kolei wybuchł na terenie zakładów chemicznych w Kineszmie w obwodzie iwanowskim. Dziennikarze przekazali, że pożary i awarie są wywołane działaniami dywersyjnymi przeciwników wojny z Ukrainą.

Kolejne tego typu działanie mogło doprowadzić do następnego pożaru, o którym poinformował Ilja Ponomariow. Rosjanin dodał na Twitterze film, na którym widać palące się samochody pracowników Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB w obwodzie moskiewskim.

– Czy w Rosji zaczął się ruch partyzancki? – zastanawia się głośno były deputowany do Dumy Państwowej z Nowosybirska. Warto zaznaczyć, że Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej to służba specjalna w Rosji utworzona 3 kwietnia 1995 z przekształcenia Federalnej Służby Kontrwywiadowczej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę