Fot. Pixabay.com

Coraz szybsze rozprzestrzenianie się nowych wariantów koronawirusa na Litwie spowodowało, że od środy 17 lutego kraj ten zaostrzy granicę lądową z Polską – informuje portal ,,wGospodarce”. Przyjeżdżający do kraju będą musieli posiadać m.in. negatywny wynik testu.

Kontrola zacznie obowiązywać od godziny 7:00 polskiego czasu. Polacy wjeżdżający na Litwę będą musieli przedłożyć wypełnioną ankietę litewskiego Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego, a także posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wykonany maksymalnie 48 godzin przed wjazdem. Dodatkowo obowiązywać będzie 10-dniowa samoizolacja.

7 listopada na Litwie została wprowadzona kwarantanna, natomiast lockdown obowiązuje od 16 grudnia. W drugiej połowie grudnia przelicznik zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosił prawie 1,5 tys., zaś w ciągu ostatnich 14 dni spadł do 270.

Litewski Departament Statystyki odnotował, że w ciągu ostatniej doby pojawiły się 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusa, a osiem osób zmarło. Od początku pandemii w tym kraju zakaziło się 190 397 osób, natomiast 3 080 zmarło.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę