Pomnik Jezusa
Pixabay.com

Wydział administracji budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy otrzymał wniosek o budowę 18-metrowego pomnika Jezusa. Wnioskodawcą jest ksiądz Józef Orkowski, który chciałby uzyskać środki na budowę od parafian.

O sprawie informuje „Gazeta Wyborcza”. Zgodnie z nieoficjalnymi ustaleniami dziennikarzy, u stóp 18-metrowego pomnika Jezusa mają się pojawić rzeźby przedstawiające dwa siedzące orły.

Urzędnicy z Bydgoszczy przekazali, że planowana konstrukcja będzie najwyższym pomnikiem w całym mieście. Wniosek został złożony przez ks. Józefa Orkowskiego z parafii Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody na Wyżynach.

Sporo kontrowersji budzi planowane źródło uzyskania środków na ten cel. Rzekomo pieniądze mają być zbierane od parafian. Radni z Bydgoszczy nie zadecydowali jeszcze, czy postanowią poprzeć pomysł.

Nie wiadomo także, ile miałaby kosztować ta budowla. Koszt większego pomnika Jezusa w Świebodzinie szacowano na ok. 6 milionów złotych. To było jednak kilkanaście lat temu, a od tego czasu ceny materiałów budowlanych znacząco poszły w górę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę