Twitter | RaportWojenny

Rosyjskie media poinformowały, że w mieście Iszym w obwodzie tiumeńskim płonie duże centrum handlowe. Pożar wybuchł na dachu budynku. Nikt nie został ranny, a wszyscy zostali ewakuowani. W ostatnich dniach to kolejna już podobna sytuacja.

Do pożaru w centrum handlowym Gagarinski doszło w czwartkowe popołudnie. Służby ratownicze w Iszymie otrzymały zgłoszenie o godzinie 15:45. Pożar, który wybuchł na dachu budynku szybko się rozprzestrzeniał.

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo zdjęć kłębów dymu nad miastem. Rosyjska agencja TASS podała, że ogień rozprzestrzenił się na obszarze 4,8 tys. metrów kwadratowych. Póki co nie podano przyczyn pożaru.

Służby podkreśliły, że osoby znajdujące się w centrum handlowym zostały ewakuowane przed przybyciem strażaków. W tej chwili nie ma doniesień o rannych lub ofiarach śmiertelnych. Pożar gasi 43 strażaków z kilku zastępów.

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach. W czwartkowy poranek pożar wybuchł na terenie centrum medycznego. W sieci również pojawiło się sporo zdjęć przedstawiających gigantyczne kłęby dymu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę