Pożar w Rosji
Twitter | NEXTA

W niedzielny poranek w budynku Sądu Arbitrażowego w rosyjskiej Ufie wybuchł poważny pożar. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni 20 metrów kwadratowych, a strażacy musieli ewakuować trzy obecne wewnątrz osoby.

Do wybuchu pożaru doszło w stolicy Republiki Baszkorostan w niedzielny poranek. Do mediów społecznościowych trafiło mnóstwo nagrań z tego zdarzenia, na których widać, jak z budynku wydobywa się czarny dym.

Świadkowie przekazali, że na miejsce przybyły cztery wozy strażackie. W walce z ogniem brało łącznie udział 39 strażaków, którzy używali 11 sztuk sprzętu. Póki co nie ustalono, jaka była przyczyna pożaru.

REN TV podaje, że ogień na początku pojawił się na dachu budynku. Według Głównej Dyrekcji Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji dla Republiki Baszkortostanu strażacy ugasili pożar na powierzchni 20 metrów kwadratowych. Z budynku ewakuowano trzy osoby.

Od dłuższego czasu w Rosji co jakiś czas wybuchają zagadkowe pożary. W większości przypadków płonęły obiekty ważne dla wojska lub gospodarki, ale także inne, które w pewnym stopniu są powiązane z tym obszarem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę