Pomnik Rosjan
Twitter | NEXTA

Rosjanie coraz chętniej i odważniej chwalą się, że stawiają pomniki na terenach, które udało im się podbić. W sieci pojawiły się informacje, że w dwóch ukraińskich miastach mają powstać takie monumenty.

Od kilku dni w ukraińskim Zaporożu Rosjanie sieją swoją propagandę. Od 11 czerwca mieszkańcom tego regionu przekazywane są rosyjskie paszporty. Wcześniej były plany, aby rozdawać im dokumenty tożsamości z czasów ZSRR.

To nie wszystko, na co Rosjanie wpadli. Profil „Nexta” podkreśla, że w regionie tym Rosjanie planują wznieść pomnik rosyjskiego „żołnierza-wyzwoliciela”. Pojawił się nawet kamień z tabliczką i napisem „W tym miejscu powstanie pomnik rosyjskich żołnierzy”.

Tego typu pomniki pojawiały się już w kilku krajach, takich jak Łotwa, Litwa czy Estonia. Pokazywały one Rosję jako wyzwolicielkę i przypominały, że Rosja dwukrotnie wyzwalała Polskę, Litwę, Łotwę czy Ukrainę.

Teraz dodatkowe mają powstać w Ukrainie. Oprócz Zaporoża, taki krok planowany jest również w Berdiańsku nad Morzem Czarnym. Warto przypomnieć, że już pod koniec maja informowano, że 95 proc. terytorium obwodu ługańskiego, na wschodzie Ukrainy, zostało zajęte przez wojska rosyjskie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę