Łódź
Fot. STOP CHAM YouTube

Dwie funkcjonariuszki policji jechały jedną z ulic w Łodzi po spożyciu alkoholu. Obie nie były w tym momencie na służbie, ale brały udział w kolizji drogowej. W efekcie zostały zawieszone w czynnościach służbowych.

Zdarzenie miało miejsce 8 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Aleksandrowskiej i Rydzowej w Łodzi. W tył stojącego na światłach nissana wjechało bmw, które następnie odbiło się i uderzyło w mercedesa. Nagranie z kolizji zamieścił kanał „STOP CHAM” na YouTube.

Jak się okazało, mercedesem podróżowały dwie policjantki, które nie były na służbie. Obie jednak były pod wpływem alkoholu. – Tam podobno w poszkodowanym mercedesie po lewej były dwie policjantki. Jedna na zwolnieniu lekarskim od kilku miesięcy. Kierująca miała 0,4 a pasażerka 1,5 promila – napisano na profilu Stop Cham.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi w odpowiedzi na pytanie od TVN24 przekazała, że „ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący bmw 24-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w stojące przed sygnalizatorem świetlnym dwa pojazdy”.

Kierująca mercedesem 25-latka miała 0,4 promila alkoholu, wskutek czego zawieszono ją w czynnościach służbowych i wszczęto postępowanie administracyjne w kierunku wydalenia ze służby. Druga z policjantek, która była pasażerką, również została zawieszona.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!