Oczy to zwierciadło duszy. Okazuje się jednak, że od ich koloru zależy również tolerancja alkoholu. Naukowcy ustalili kto bardziej jest podatny na wpływ alkoholu – jasnoocy czy ciemnoocy. Sprawdź!

Jak informuje Women’s Health, magazyn „Clinical and Experimental Ophthalmology” opublikował badania, z których wynika, że osoby o jasnych oczach są bardziej narażone w późniejszym wieku na zwyrodnienie plamki żółtej. Jasna tęczówka nie blokuje światła ultrafioletowego tak bardzo, jak ciemna.

Natomiast w badaniu opublikowanym w czasopiśmie „Epidemiology Cancer, Biomarkers & Prevention” stwierdzono, że osoby o niebieskich oczach są bardziej narażone na powstawanie znamion. Natomiast rzadziej cierpią na bielactwo wrodzone. Ciemnoocy są bardziej podatni na zmiany nastrojów, chandry i depresje.

I co najciekawsze – kolor oczu, może przesądzać o tolerancji alkoholu przez organizm. Badacze z Georgia State University w USA wyjaśnili, że osoby o ciemnych oczach piją mniej. Osoby o jasnych oczach są w stanie lepiej znosić większe ilości alkoholu – po prostu mogą wypić więcej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę