Sprzęt wojskowy przerzucany na wschód. Kolumny pojawią się na ulicach
fot. plut. Aleksander Perz | @DGeneralneRSZ

W sobotę na polskich drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowego sprzętu – zapowiada Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Sprzęt i żołnierze pojadą na wschód, aby wzmocnić obecność wojska polskiego w tamtej części kraju. Ostrzeżenie dotyczy dróg w środkowej, wschodniej i północnej części Polski.

W ramach operacji „Bezpieczne Podlasie” polskie Siły Zbrojne będą przerzucać żołnierzy i sprzęt na wschód kraju. Na ulice wyjadą setki sztuk sprzętu z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz 12. Brygady Zmechanizowanej.

„Wzmacniamy obecność na wschodzie Polski! 1000 żołnierzy i blisko 200 jednostek sprzętu z 12. Brygady Zmechanizowanej oraz 17. Brygady Zmechanizowanej przemieści się na wschód Polski” – poinformował w komunikacie Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Bądźcie uważni na drogach! W najbliższy weekend na trasach pojawi się dużo wojskowego sprzętu

Komunikat dotyczy przede wszystkim podróżnych. Okres wakacyjny oznacza wzmożony ruch na drogach. Warto uważać na wojskowe kolumny, które już w najbliższą sobotę wyjadą z baz. Większej aktywności wojskowych kolumn można się spodziewać na drogach w północnej, środkowej i wschodniej Polsce.

„Dobraliśmy drogi przemieszczenia sił w taki sposób, by jak w najmniejszym stopniu wpływać na ruch cywilny na drogach. Będziemy wdzięczni wszystkim kierowcom, którzy spotkają nasze kolumny na drogach, za wyrozumiałość i cierpliwość” – dodano w komunikacie.

O co chodzi w operacji „Bezpieczne Podlasie”? Jak przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych celem operacji „jest wysunięta obecność szkoleniowa części sił Wojsk Lądowych oraz demonstracja naszej woli i zdolności do natychmiastowej odpowiedzi na próby destabilizacji sytuacji na naszej granicy”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!