YouTube | Deep Look

Komary to jedne z owadów, które bardzo skutecznie mogą popsuć letni, wieczorny relaks na łonie natury. Szczególnie duży problem stanowią na wilgotnych terenach, ale i w miastach przeżywamy prawdziwe oblężenie tych owadów.

Brzęczące i kąsające owady szczególnie mocno upodobały sobie podmokłe i zacienione tereny. Możemy je spotkać w parkach, nad jeziorami, stawami czy nawet w okolicy oczek wodnych. Ukąszenie komara nie należy może do bolesnych, ale potrafi być mocno dokuczliwe.

Portal o2 zdradził ostatnio kilka sekretów pochodzących wprost od leśników. To właśnie oni najczęściej obcują z komarami i znają skuteczne sposoby na wyeliminowanie tych owadów. Oto kilka z nich.

Jeśli komary szczególnie mocno dokuczają nam podczas pobytu na działce czy też w ogrodzie, to świetnym sposobem na pozbycie się owadów jest zasadzanie roślin, których zapach jest naturalnym odstraszaczem komarów. Mowa tutaj między innymi o rozmarynie, bazylii, kocimiętce czy też mięcie. Ich obecność w ogrodzie skutecznie pomoże w walce z nieproszonymi gośćmi.

W przypadku kiedy komary wlatują nam do mieszkania skuteczne może być postawienie w oknie doniczek z wymienionymi wcześniej roślinami lub też miseczki z olejkiem eterycznym o zapachu eukaliptusa, lawendy czy też wanilii. Komary nie znoszą tych zapachów i będą trzymać się od nich z daleka.

Leśnicy mają także skuteczny sposób na pozbycie się swędzących bąbli, które pojawiają się tuż po ukąszeniu komara. Aby zmniejszyć opuchliznę, a zarazem zniwelować nieprzyjemny świąd, wystarczy w miejsce po ukąszeniu przyłożyć plaster cebuli, cytryny lub kostkę lodu. Skuteczny może być także okład z rumianku lub liścia aloesu.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę