Zatrzymanie
Fot. KPP Wołomin

43-letni Patryk B. i jego wspólnik zostali zatrzymani przez policję z Ostrowi Mazowieckiej w trakcie kradzieży ogrodzenia. Niegdyś pierwszy z nich podawał się za księdza, a nawet był karany za odprawianie mszy świętej.

W 2011 roku pewien młody chłopak podawał się za księdza, a przez dwa miesiące pełnił posługę kapłańską. Wypracował sobie na tyle zaufania, że wierni po prostu lubili go słuchać. Co więcej, na podstawie tej historii Jan Komasa nagrał film „Boże Ciało”.

Patryk B. zaczął dość prosto – koncelebrował msze i zbierał na tacę. Od momentu otrzymania roli wikarego, mógł odprawiać msze i spowiadać wiernych. Za każdę mszę fałszywy ksiądz otrzymywał 50 złotych.

Mężczyzna był wielokrotnie karany za kradzieże, posiadanie środków odurzających czy oszustwa w postaci podawania się za osobę duchowną. Portal eostroleka.pl podał teraz, że mężczyzna 9 listopada został zatrzymany.

Na policję zadzwonił właściciel posesji, przy której stał zaparkowany ford transit. – Zauważył mężczyzn demontujących elementy ogrodzenia m.in. szlaban, słupki i pakujących je do busa. W rozmowie z nimi mężczyzna usłyszał, że demontaż ogrodzenia wykonywany jest na polecenie właściciela – powiedziała mł. asp. Marzena Laczkowska z policji w Ostrowi Mazowieckiej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę