Szymon Hołownia
fot. Facebook / szymonholowniaoficjalny

Komitet Szymona Hołowni złożył skargę w związku z odrzuceniem w lipcu przez Państwową Komisję Wyborczą sprawozdania finansowego. Wcześniej zostało ono odrzucone w wyniku przyjęcia niezgodnego z Kodeksem wyborczym kwoty 201 tys. zł.

6 października Sąd Najwyższy rozpatrzył sprawę dotyczącą skargi komitetu Szymona Hołowni. Maciej Brzóska z zespołu prasowego SN przekazał, że „skarga na uchwałę została oddalona” – cytuje jego słowa Onet.

Ostateczność decyzji Sądu Najwyższego sprawia, że komitet Szymona Hołowni nie ma możliwość na kolejne odwołanie się. Oznacza to również, że Państwowa Komisja Wyborcza przekaże postanowienie dotyczące odrzucenia sprawozdania finansowego.

Środki, które komitet Szymona Hołowni przyjął niezgodne z Kodeksem wyborczym w wysokości 201 tysięcy złotych trafią z kolei do Skarbu Państwa. Jeśli komitet nie ma już tych pieniędzy, pełnomocnik finansowy będzie musiał odpowiadać własnym majątkiem.

Z kwoty 201 tysięcy złotych 33 tys. miało zostać przyjęte w niedozwolonym terminie. Pozostała kwota miała trafić do komitetu od nieuprawnionych podmiotów, takich jak fundacje czy spółki prawa handlowego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę