Zaparowane okna
YouTube | Akom

Niestety, pogoda pokazuje nam, że pożegnaliśmy już lato na dobre, a za oknami zapanowała jesień. Jest to pora roku, w której musimy zmagać się z nieustannymi opadami deszczu, a co za tym idzie, w naszym domu często pojawia się wilgoć. Skutkuje to między innymi wiecznie zaparowanymi oknami.

Jak walczyć z wilgocią?

Faktem jest, że odpowiedni poziom wilgotności jest niezbędny dla naszego zdrowia. Jednak kiedy wilgotność powietrza przekracza 50%, również możemy odczuć konsekwencje zdrowotne. Przy wilgotności wynoszącej około 60% w naszym domu może pojawiać się  pleśń, która z kolei powoduje wiele dolegliwości takich jak alergie, przemęczenie czy bóle głowy.

Skuteczne sposoby

Co więcej, wilgoć osadza się na naszych oknach i to właśnie najczęściej na okiennych ramach pojawiają się grzyby i pleśń. Aby ograniczyć wilgotność powietrza powinniśmy regularnie wietrzyć mieszkanie, a także unikać suszenia prania w domu. Podczas gotowania warto także włączyć okap, aby usuwał on nadmiar pary.

Dodatkowo na oknach możemy rozprowadzić roztwór alkoholu oraz gliceryny. Dzięki tej mieszance, pozbędziemy się uporczywego osadzania się wilgoci. Co więcej, podobne działanie wykazuje także pianka do golenia. Naniesienie jej na okna pomoże nam pozbyć się problemu wiecznie zaparowanych szyb.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę