Roślina
fot. pxhere.com

Rośliny, które hodujemy w zaciszu naszego domu często potrzebują odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze konieczne jest kupowanie drogich odżywek ze specjalistycznych sklepów, albo też spędzanie wielu godzin na dbaniu o nasze kwiaty. Często bowiem, najprostsze i najtańsze rozwiązania okazują się być bardzo skuteczne.

Tani i prosty sposób na bujne i zdrowe rośliny

Jak się okazuje, idealnym nawozem dla naszych roślin doniczkowych jest woda, która zostaje w garnku po ugotowaniu ryżu. Zawarte są w niej takie składniki jak witaminy z grupy B, cynk, fosfor oraz żelazo, które świetnie wpływają na rozwój i wzrost roślin. Co więcej, niektóre z wymienionych składników bardzo dobrze chronią roślinę przed inwazją szkodników.

Nie zapominaj o regularności

 W celu przygotowania nawozu do podlewania roślin doniczkowych konieczne jest rozcieńczenie wody po ryżu ze zwykłą wodą w stosunku 1:2. Tak przygotowanym nawozem podlewamy nasze rośliny. Pamiętajmy o regularności, jednak zabieg ten wykonujemy maksymalnie dwa razy na miesiąc. Już po pierwszym podlaniu zauważymy duże zmiany w wyglądzie naszych roślin.

Dowiedz się również, jak dbać o fikusa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę