Autobus
Pixabay.com

Po raz kolejny doszło do agresywnego ataku na kontrolera biletów w Krakowie. Mężczyzna, który chciał sprawdzić bilety pasażerom, został dotkliwie pobity przez nietrzeźwego agresora. Konieczna była hospitalizacja poszkodowanego.

Gdy kontrolerzy weszli do jednego z autobusów komunikacji miejskiej i poprosili jednego z pasażerów o okazanie biletu, ten rzucił się na nich z pięściami. Jednego z nich bił po głowie, a drugiemu zerwał z szyi identyfikator.

– Pijany pasażer podróżujący bez biletu zaatakował jednego z naszych kontrolerów – bił go pięściami po głowie, drugiemu z kontrolerów zerwał z szyi identyfikator. Na szczęście przytomnie zareagował prowadzący pojazd, który wezwał na miejsce patrol policji i pogotowie ratunkowe – relacjonuje zdarzenie Piotr Wieczorek, rzecznik spółki Rewizor.

Na miejscu pojawiła się również policja i pogotowie ratunkowe. – Napastnik został zatrzymany przez patrol policji. Natomiast naszemu pracownikowi udzielono pomocy medycznej w SOR przy szpitalu im. Gabriela Narutowicza – dodał Wieczorek.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich tygodniach. Niedawno pasażer jadący bez biletu bił po twarzy kontrolerkę, po czym wypchnął ją z autobusu, a sam uciekł z miejsca zdarzenia. Za wskazanie napastnika zarząd spółki Rewizor wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę