Na wzgórzu gdzie trwały walki podczas II wojny światowej m.in. z udziałem 2 Korpusu Polskiego będzie produkowane piwo Monte Cassino. Piwo będzie miało nazwę Birra Montecassino.

Przeciwko produkcji piwa o nazwie Monte Cassino w ostatnich latach protestowała strona polska. Nie podobało jej się, że trunek wiąże się z tak przykrymi dla nas historycznymi wydarzeniami. W pobliżu są polskie pamiątki walk, a także cmentarz wojenny 2 Korpusu generała Władysława Andersa. Nie udało się jednak wygrać bitwy o piwo z Monte Casino. Produkcja ruszy już wkrótce.

Jak informuje redakcja wGospodarce.pl na podstawie informacji PAP, Birra Montecassino będzie produkowana w gospodarstwie rolnym, należącym do benedyktynów z tamtejszego opactwa. Producent nie tak dawno, bo w 2015 roku urządził w pobliżu polskich miejsc pamięci Wioskę Świętego Mikołaja. Po protestach ambasady świąteczny jarmark został zlikwidowany… teraz będzie właśnie tam produkowane piwo! Podobno piwo ma powstać w ramach projektu ożywienia historycznych miejsc na wzgórzu i promocji tej części kraju.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna