szkoła
fot. Pixabay

Władze zespołu szkolno-przedszkolnego we Wsoli pod Radomiem zakomunikowali, że uczniowie nie mogą wnosić na teren szkoły telefonów komórkowych. Jak mówią eksperci, taka decyzja jest niezgodna z prawem.

„Szanowni Rodzice!!! Drodzy Uczniowie i Wychowankowie!!! Od dnia 1 listopada 2022 roku wprowadza się zakaz przynoszenia do szkoły telefonów komórkowych. Dyrekcja wraz z Radą Pedagogiczną Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wsoli” – czytamy na stronie.

W rozmowie z portalem Vibez.pl uczniowie placówki mówili, że nie mogą oni mieć przy sobie telefonu, nawet gdy jest wyłączony i schowany do plecaka. Ich zdaniem brzmi to mocno absurdalnie, zwłaszcza, że urządzenia te mogą pomóc w nauce.

Radca prawny Marcin Kruszewski, znany w sieci pod pseudonimem Prawo Marcina, podjął ten temat w aplikacji TikTok. W specjalnym nagraniu na ten temat stwierdził, że dyrektora szkoły we Wsoli złamała prawo.

– Jest to sprzeczne z prawem oświatowym, które pozwala szkole jedynie określić warunki korzystania oraz wnoszenia telefonów. Nigdzie nie ma mowy o możliwości wprowadzenia zakazu ich przynoszenia – opowiada tiktoker, odwołując się do art. 99. 4. Prawa oświatowego, które mówi, że w statucie szkoły można uwzględnić obowiązki ucznia w zakresie „przestrzegania warunków wnoszenia i korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę