koronawirus
fot. Unsplash

Wiceminister zdrowia we wtorek przekazał najnowsze informacje na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Okazuje się, że koronawirus nie odpuszcza, bowiem odnotowana została najwyższa od dłuższego czasu liczba zakażeń.

Waldemar Kraska podzielił się najnowszymi informacjami o liczbie zakażeń na antenie Programu I Polskiego Radia. Zgodnie z najnowszym raportem, minionej doby w naszym kraju potwierdzono 4843 nowe przypadki COVID-19.

– Takiej liczby nowych zakażeń, jeśli chodzi o COVID-19, nie mieliśmy od dawna. Nasze prognozy to przewidywały. Jesteśmy teraz w szczycie fali wiosennej. Myślę, że ten tydzień będzie przełomowy, bo prognozy, które otrzymujemy pokazują, że potem będzie już tendencja spadkowa – dodał.

W ciągu ostatniej doby odnotowano również 18 zgonów. – Wirus niestety nie odpuszcza. Widzimy to także w liczbie osób, które są hospitalizowane. To też jest teraz rekordowa liczba – ponad 2600 osób. 44 osoby są podłączone do respiratora, czyli są w stanie ciężkim – kontynuował przedstawiciel resortu zdrowia.

W dalszej części wypowiedzi Waldemar Kraska wyraził nadzieję, że jest to „ostatni pomruk COVID-19, jeśli chodzi o tegoroczny okres wiosenny”. – Prawie 65 proc. łózek w szpitalach jest zajętych przez dzieci – spostrzegał przedstawiciel rządu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę