Poród
Pixabay.com

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek na porodówce w Kępnie w województwie wielkopolskim. W czasie odcinania pępowiny noworodek spadł ze stolika. Dziewczynka trafiła na oddział neonatologiczny w Ostrowie Wielkopolskim.

Wstrząsający wypadek, o którym jako pierwszy poinformował serwis ostro24.tv, miał miejsce w poniedziałek 31 sierpnia na oddziale położniczo-ginekologicznym w szpitalu w Kępnie. Pępowina noworodka była zbyt krótka, aby położone mogły położyć dziecko na brzuchu matki.

– Dlatego postanowiły przełożyć noworodka na stolik, by odciąć pępowinę. W tym momencie matka poruszyła się, pociągając dziecko za sobą, które osunęło się ze stolika i wpadło do pojemnika znajdującego się kilkadziesiąt centymetrów niżej – przekazał w rozmowie z PAP zastępca dyrektora ds. medycznych w kępińskim szpitalu lekarz Zbigniew Bera.

Noworodek został przetransportowany na oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

Zbigniew Bera podkreśla, że stan dziecka jest stabilny. Dodaje także, że pracownicy szpitala są załamani całą sytuacją. – Przepraszamy rodziców noworodka, że tego typu zdarzenie mało miejsce i wierzymy, że sytuacja zakończy się dla nich pomyślnie – zaznaczył wicedyrektor ds. medycznych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę