REKLAMA

Pożary w Grecji
Twitter Reuters

Na greckiej wyspie Lesbos wybuchł pożar, a władze nakłaniają ludzi do opuszczenia popularnego miasta turystycznego. Kilka posiadłości zostało już zniszczonych w południowym mieście Vatera, po wybuchu pożaru w górskich lasach na wyspie.

REKLAMA

Według Cyprus Reporter, pożar rozpoczął się w sobotę rano, dodając, że kurort Vatera został „pochłonięty” przez płomienie. W okolicy ewakuowano domy i obiekty turystyczne, a do pomocy ludziom w opuszczeniu dostarczono autobusy i łodzie. Lokalna straż pożarna poinformowała na odprawie awaryjnej, że 50 strażaków walczy z pożarem, który jest podsycany przez silne wiatry. W walce z ogniem pomagali też wolontariusze.

Lokalne media Iefimerida poinformowały, że płomienie docierały do ​​morza w niektórych miejscach, a kilka nieruchomości zostało już zniszczonych, a straż przybrzeżna podobno uratowała dziewięć osób z plaży.

REKLAMA

Vatera, 8-kilometrowy (pięć mil) odcinek plaży, jest popularnym miejscem turystycznym na wyspie, z wieloma domami wakacyjnymi w miejscowości wypoczynkowej. Chociaż pożary nie są obce, urzędnicy w kraju twierdzą, że tego lata jest jednym z najtrudniejszych w historii na Morzu Śródziemnym.

Temperatury w całej Europie gwałtownie wzrosły w ostatnim tygodniu, a Wielka Brytania doświadczyła nawet pożarów po tym, jak rtęć po raz pierwszy w historii przekroczyła 40,3 stopni Celsjusza. Władze francuskie i hiszpańskie również mają do czynienia z pożarami spowodowanymi palącym upałem.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA