Wypadek
Fot. YouTube | STOP CHAM

W ostatnich dniach warunki pogodowe wyjątkowo nie oszczędzały kierowców w całej Polsce. W sieci pojawiło się sporo nagrań z niebezpiecznych sytuacji na drogach, a jedno z nich pochodzi z Krakowa, gdzie doszło do dramatycznego zdarzenia.

Na kanale STOP CHAM na YouTube pojawiły się nagrania z dwóch niezwykle niebezpiecznych potrąceń. W obu przypadkach doskonale widać, że panujące na drodze warunki nie ułatwiały kierowcy poruszania się po ulicy.

Pierwszy wypadek miał miejsce w Czyżowicach na Śląsku. Doszło do niego 20 grudnia po godzinie 22:00. Autor w pewnym momencie zauważył, że na asfalcie siedzi mężczyzna. Doszło do potrącenia – osoba siedząca na jezdni przeżyła wypadek. Była pod wpływem alkoholu. Doznała złamania nogi w okolicach kostki i kolana.

– Pan był kompletnie pijany i nawet nie wiedział co się stało. Od razu po zatrzymaniu się na szczęście przyjechało za mną dwóch policjantów po pracy, którzy pomogli udzielić pomocy poszkodowanemu. Przeżył, lecz stracił dużo krwi, miał złamanie otwarte w okolicy kolana i kostki. […] Koniec końców karetka pana zabrała i prawdopodobnie będzie bez jednej nogi – napisał autor.

Do równie groźnego wypadku doszło na ulicy Tischnera w Krakowie. Przez jezdnię przechodzili piesi, a kierowca jadący lewym pasem nie zatrzymał się. W konsekwencji potrącił pieszego, który przeleciał do przodu i uderzył w asfalt.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!