Koszmarny wypadek na przejeździe kolejowym. Bus rozerwany przez pociąg

pociąg
Pixabay.com

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Pękaninko w województwie zachodniopomorskim. Jadący pociąg uderzył w busa, rozrywając go na pół. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja i pogotowie.

REKLAMA

Jako pierwszy na miejscu tego niezwykle przerażającego wypadku pojawili się strażacy, którzy po zabezpieczeniu terenu akcji przystąpili do działań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg Inter City zderzył się z volkswagenem Transporterem.

Miejscowi policjanci przekazali, że siła uderzenia była ogromna – doprowadziła ona do tego, że samochód dostawczy został dosłownie zmiażdżony. Pojazd leżał na dachu w sporej odległości od torów, natomiast w jego wnętrzu znajdował się uwięziony mężczyzna.

Kierowca busa nie żyje

Strażacy rozpoczęli stabilizowanie zniszczonego pojazdu, po czym wyciągnęli kierowcę przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przekazany zespołowi karetki pogotowia ratunkowego, ale lekarz niestety stwierdził jego zgon.

REKLAMA

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że pociągiem jechało około 150 osób. Część z nich zostało ewakuowanych przez strażaków. Pomimo przerażającego przebiegu całego zdarzenia, na szczęście żaden z podróżujących nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.

Podziel się: