Chirurg ranił noworodka skalpelem. Wypadek podczas cesarskiego cięcia w Głogowie
fot. Pixabay

Wstrząsający wypadek podczas porodu w głogowskim szpitalu! W czasie zabiegu cesarskiego cięcia chirurg przypadkowo ranił noworodka nożem chirurgicznym. Lokalny portal „glogow.naszemiasto.pl” skontaktował się ze szpitalem i rozmawiał na temat incydentu z rzeczniczką placówki.

Do koszmarnego wypadku doszło 14 października w szpitalu powiatowym w Głogowie (woj. dolnośląskie) – przekazał lokalny serwis informacyjny. Podczas dokonywania zabiegu cesarskiego cięcia, lekarz przez przypadek zadał noworodkowi obrażenia skalpelem. Jak informuje „glogow.naszemiasto.pl” – chirurg miał naciąć nożem chirurgicznym okolice krocza dziecka. Lekarz był nieświadomy błędu, a ranę dostrzegł dopiero lekarz neontolog, który badał dziecko po porodzie. Raniony noworodek został potem przetransportowany do szpitala we Wrocławiu. Autentyczność zdarzenia potwierdziła rzeczniczka szpitala w rozmowie z lokalnym portalem.

Głogów. Podczas zabiegu cesarskiego cięcia chirurg ranił noworodka! Obrażenia wymagały przetransportowania malca do szpitala we Wrocławiu

„Podczas operacji doszło do przypadkowych obrażeń u noworodka. Stan ogólny dziecka po porodzie był dobry. Obrażenia zostały zauważone przez lekarza neonatologa, badającego dziecko po porodzie. Po konsultacji z lekarzem Kliniki Chirurgii Dziecięcej zdecydowano o przewiezieniu noworodka do kliniki przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu, gdzie dokonano zabiegu naprawczego” – powiedziała cytowana przez „glogow.naszemiastp.pl” Ewa Todorov, rzeczniczka głogowskiego szpitala.

Choć do zdarzenia miało dojść przypadkowo, a chirurg nawet nie zdawał sobie sprawy z błędu, matka ma prawo wnieść skargę, dotyczącą nieszczęśliwego incydentu. Na ten moment matka dziecka oraz jej rodzina nie wniosły takiej skargi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę