Bydgoszcz
Fot. Heron15 Pomoc Drogowa Bydgoszcz 24h Andruszczenko Krystian 501337500 Facebook

Do dramatycznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kamiennej w Bydgoszczy. W karambolu wzięło udział aż 10 pojazdów, w tym rozpędzona ciężarówka, która wręcz staranowała osobówki, które stały w korku.

Kierowca auta ciężarowego marki Scania z nieznanych jak dotąd przyczyn w pewnym momencie zmienił pas ruchu, po czym zaczął taranować stojące w korku samochody. Łącznie zniszczeniu uległo aż dziewięć aut, a w zdarzeniu brało udział 14 osób – informuje O2.pl.

Ciężarówka wjechała na skrzyżowanie od strony ulicy Artyleryjskiej i jak dotąd nie udało się ustalić, dlaczego nie zatrzymała się w odpowiednim momencie. Na miejscu nadal pracuje kilkanaście jednostek straży pożarnej, policji oraz pogotowia ratunkowego, które zadysponowano.

Straż pożarna z Bydgoszczy otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu około godziny 15:30. Przybyli na miejsce strażacy musieli wyciągnąć jedną osobę z zakleszczonego pojazdu. Spośród łącznej liczby 12 poszkodowanych osób, sześć trafiło do szpitali.

Służby przekazały, że w wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie zginął. St. kpt. Karol Smarz przekazał, że udział w wypadku brało 14 osób, z czego dwie nie wymagały interwencji medycznej – ich stan był dobry.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!