Zatrzymane
Fot. Policja Szczytno

Trzy kobiety w wieku od 34 do 89 lat zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Kryminalnego komendy w Szczytnie. Jak się okazało, były to córka, matka i babcia, a oskarżone są o kradzież kosmetyków w drogerii na terenie miasta.

Zgłoszenie dotyczące kradzieży perfum w drogeriach znajdujących się w Szczytnie trafiło do komendy pod koniec grudnia 2022 roku. Kobiety miały zabrać ze sobą kosmetyki, po czym nie płaciły za nie i jak gdyby nigdy nic wychodziły ze sklepów.

Ich kradzieże zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu, a straty oszacowano na 1300 złotych. W trakcie dochodzenia wykazano, że jedna z zatrzymanych kobiet pod koniec stycznia wraz z inną kobieta dokonały kolejnych kradzieży w innych drogeriach.

Tym razem łupem złodziejek padły nie tylko perfumy, ale także kosmetyki, zabawki dziecięce i ubrania. Zatrzymane zostały kobiety w wieku 34 lata, 57 lat (matka) oraz 89 lat (babcia). Młodsze z nich to mieszkanki województwa mazowieckiego, a najstarsza powiatu szczycieńskiego.

Łączną wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 2200 złotych. Wszystkie zatrzymane przyznały się do stawianych im zarzutów. O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę