Tramwaj
Pixabay.com

W poniedziałkowe popołudnie w jednym z krakowskich tramwajów odbyła się kontrola biletów. Pewnej grupie osób się to nie spodobało, dlatego rzucili się na kontrolera z metalową kulą ortopedyczną i pięściami. W efekcie trafił do szpitala.

Do zdarzenia z udziałem jadących na gapę pasażerów i kontrolerem doszło jeszcze wewnątrz tramwaju. Kontrolujący bilety, a także dwóch mężczyzn i kobieta wysiedli, po czym pojazd ruszył dalej. Na przystanku wywiązała się bijatyka.

– Wszystko rozpoczęło się jeszcze w tramwaju linii 73. Mężczyźni oraz kontroler opuścili pojazd, tramwaj ruszył dalej. Bójka toczyła się po odjechaniu pojazdu, nie mieliśmy pojęcia, że konflikt tak wyeskaluje – przekazał „Wyborczej” Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

Rzecznik spółki „Rewizor”, która zatrudnia kontrolerów biletów w Krakowie – Piotr Wieczorek wyjaśnił, że do ataku dopuściła się grupa pasażerów pochodzenia romskiego. Jechali na gapę i pobili kontrolera przy użyciu kuli ortopedycznej i pięści.

Kontroler doznał poważnego urazu głowy i został przewieziony karetką pogotowia na dalsze badania do placówki szpitalnej. Pobicie nagrała jedna z pasażerek, filmik trafił już w ręce policji, która potwierdza tę wersje wydarzeń.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!