REKLAMA

Kret
YouTube | Shawn Woods

Niestety, w rzeczywistości kret w niczym nie przypomina sympatycznego zwierzątka, które znamy z czeskiej bajki. Kiedy pojawia się w naszym ogrodzie skutecznie go dewastuje. Jego obecność możemy poznać między innymi po małych, niekształtnych kopczykach, które pojawiają się w różnych miejscach na naszej działce. Działania kreta mogą spowodować ogromne uszkodzenia korzeni naszych roślin.

REKLAMA

Jak zatem uporać się z tym szkodnikiem?

Jak podaje portal Interia, najbardziej skutecznym, a zarazem ekologicznym sposobem, na wypędzenie kretów z naszego ogrodu jest zasadzenie roślin, których zapach odstrasza tego szkodnika. Wśród nich można wymienić między innymi miętę, czarny bez, bazylię oraz czosnek.

Innym, sprawdzonym sposobem może być rozrzucenie kłębków sierści naszego psa lub kota, w miejscach, w których zauważyliśmy działalność kreta. Szkodniki te bardzo nie lubią zapachu domowych zwierząt, dlatego też szybko ewakuują się z naszej działki.

REKLAMA

Krety nie lubią intensywnych zapachów!

Jeśli jednak w naszym domu nie ma pupila, to możemy skorzystać z jeszcze innego triku. Kopczyki kretów możemy nakryć szmatką, którą wcześniej dobrze nasączymy sokiem z cytryny lub olejkami eterycznymi. Intensywny zapach spowoduje, że krety nie będą wracać do ogrodu.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA