Krwawa bijatyka i strzelanina w Świdnicy. Wstrząsające kulisy zdarzenia

Napad w Warszawie. łupem bandytów padło 400 tys. euro
fot. Twitter | @Policja_KSP

1 maja w centrum Świdnicy w województwie dolnośląskim doszło do dramatycznego zdarzenia. Lokalne media przekazały, że mieszkańcy najpierw usłyszeli odgłosy bijatyki, a następnie strzały. Policja poinformowała, że doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym.

REKLAMA

Opisujący całą sprawę serwis Świdnica24.pl przekazał, że w środę około godziny 19:30 w centrum miasta, przy ulicy Teatralnej doszło do krwawej bijatyki. Choć szczegółowe okoliczności zajścia póki co nie są znane, portal ten podał zebrane jak dotąd informacje.

Do tej pory udało się ustalić, że do szpitala przetransportowany został ranny mężczyzna, który doznał obrażeń w wyniku zajścia. Wirtualna Polska z kolei podała, że jest to 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Nie wiadomo jednak, czy jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Wstrząsające zeznania mieszkańców

– Słyszeliśmy najpierw, że coś dzieje się na ulicy. To były odgłosy bijatyki. Kiedy chcieliśmy popatrzeć przez okno, usłyszeliśmy strzał – opowiada portalowi Świdnica24.pl jeden z mieszkańców. – Kiedy przyszłam, było sporo ludzi, na ulicy leżał chyba mężczyzna, widziałam zza samochodu zakrwawione nogi – relacjonuje inna mieszkanka Świdnicy.

REKLAMA

Magdalena Ząbek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w rozmowie z WP potwierdziła, że doszło do „zdarzenia o charakterze kryminalnym”. Z uwagi na fakt, że jest to śledztwo objęte prokuratorskim nadzorem, policja nie ujawnia żadnych szczegółów na temat okoliczności zbrodni, motywu ani sprawców.

Podziel się: