Fot. Creative Commons

W jednym ze sklepów sieci Biedronka w Gdańsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 24-latek wraz z partnerką próbowali dokonać kradzieży, a w trakcie ucieczki zaatakował nożem dwóch ochroniarzy. Mężczyzna po kilku dniach został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w ostatnią środę w godzinach wieczornych. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów sieci Biedronka w dzielnicy Zaspa doszło do próby kradzieży. Mężczyzna wspólnie z partnerką mieli ukraść produkty o wartości 400 złotych, po czym przejść przez strefę kas bez płacenia.

Za złodziejami w pościg ruszyło dwóch ochroniarzy, którzy złapali parę na ulicy Ciołkowskiego. 24-latek wdał się z nimi w szarpaninę. Gdańska policja podała, że kilkukrotnie uderzył ich w klatkę piersiową i w twarz.

W pewnym momencie napastnik wyciągnął nóż i ranił obu ochroniarzy w dłonie, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając swoją partnerkę. 24-latka została ujęta przez ochroniarzy i oddana w ręce policji.

Funkcjonariusze po dwóch dniach zatrzymali poszukiwanego w jednym z mieszkań w dzielnicy Brzeźno. Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej. Grozi mi za to nawet 10 lat więzienia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę