Atak nożownika na przedszkole w Chinach
fot. Pixabay

Do przedszkola pełnego dzieci wpadł mężczyzna uzbrojony w nóż. Napastnik nie miał litości wobec maluchów. W ataku nożownika zginęło sześć osób. Sieć obiegły drastyczne nagrania, na których widać m.in. leżące na ziemi ciało jednego z zabitych przedszkolaków. Na razie nie wiadomo, jakim motywem kierował się morderca. Ujawniono, że sprawca to mężczyzna w wieku 25 lat.

Do zdarzenia doszło na terenie przedszkola w prowincji Guangdong na południowym zachodzie Chin. Do placówki wpadł 25-letnie mężczyzna z nożem, po czym zaatakował narzędziem bezbronne dzieci. Potwierdzono sześć ofiar śmiertelnych ataku. Na razie nie wiadomo, ile z nich to dzieci.

25-letni sprawca krwawego ataku został aresztowany. Lokalna policja na razie nie ujawnia szczegółów, dotyczących zdarzenia. Nieznany jest motyw sprawcy, choć zdaniem śledczych napastnik działał z premedytacją – podaje „Super Express”.

Krwawy atak na przedszkole w Chinach. Napastnik zabił sześć osób. Wśród ofiar są dzieci

W sieci pojawiły się przerażające nagrania, na których zarejestrowano podwórko przedszkola zaraz po ataku nożownika. Na filmie widać m.in. ciało jednego z zabitych dzieci.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w Chinach. Masowe ataki nożowników zdarzają się w tym kraju dość często. W ostatnich latach do podobnych wydarzeń w chińskich szkołach i przedszkolach doszło kilkukrotnie.

Niecały rok temu – w sierpniu 2022 roku – mężczyzna wdarł się do przedszkola w prowincji Jianxi, zabijając trzy osoby i raniąc sześć innych. Podczas ataku w Beiliu w 2021 roku inny napastnik zabił dwójkę dzieci.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!