Ksiądz nazwał Kaczyńskiego wielkim człowiekiem. Prawo i Sprawiedliwość świętymi słowami
fot. YouTube | Moja Oleśnica

Choć księża powinni być raczej apolityczni, to nie sposób domyślić się, że w rzeczywistości wielu z nich poglądy polityczne ma. Ale czy z autorytetem duszpasterza powinni faworyzować daną partię? Tak zachował się ks. Tadeusz Faryś z Oleśnicy, który nazwał Jarosława Kaczyńskiego „wielkim człowiekiem” a Prawo i Sprawiedliwość „świętymi słowami”. Zachęcał ponadto do modlitwy za prezesa oraz wygrane wybory PiS.

Duchowny pojawił się w Zamku Książęcym w Oleśnicy, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości. Ks. Tadeusz Faryś towarzyszył partyjnym dostojnikom, a nawet zabrał głos w czasie spotkania. Jego wypowiedź zarejestrowała kamera, a nagranie udostępnił lokalny portal „Moja Oleśnica”.

„Bądźmy dumni. Bądźmy dumni z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego!” – powiedział ksiądz, wcześniej nazywając prezesa PiS „wielkim człowiekiem” i prosząc o oklaski.

Ksiądz otwarcie faworyzował PiS w czasie spotkania opłatkowego. „Prawo i Sprawiedliwość to są święte słowa!”

Później zasypywał komplementami nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale całą jego partię. Stwierdził. Że PiS „spadł im z nieba”.

„Prawo i Sprawiedliwość to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! To program, no z nieba nam spadł!” – mówił ks. Tadeusz Faryś.

Następnie stwierdził, że w Polsce nadal trwa „dzieło stworzenia” oraz pomodlił się za członków Prawa i Sprawiedliwości, aby „dali się prowadzić Panu”. „Bądźcie jego gwiazdą. Jeśli już nie betlejemską, to poprzez pochodzenie, pracę i życie – oleśnicką, wrocławską, dolnośląską, Bądźcie odważni. Powierzajcie siebie, swoje myśli, plany, Jemu” – głosił duchowny.

Na koniec wyraził zdanie, które sugeruje, że dla PiSu nie ma żadnej alternatywy. Zaapelował, aby pomodlić się za wygraną partii rządzącej w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

„Nie tylko. Bowiem, jeśli, nie daj Boże, byłoby inaczej, to… To nastąpi to, co jest najbardziej podłe. Podległość. Podległość Polski!” – stwierdził ksiądz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę