Chodził po ulicy pełnej prostytutek ze święconą wodą.
fot. Pixabay

Tego jeszcze nie było! Pewien ksiądz postanowił zorganizować akcję nawracania… klientów prostytutek. Być może także samych pań lekkich obyczajów. Internet obiegła fotografia, przedstawiająca duchownego ze stolicy Kolumbii – Bogoty – który przechadza się po ulicy pełnej prostytutek, kropiąc całą okolicę wodą święconą! Misja udana?

Z pozoru komiczna sytuacja miała dość przerażające okoliczności. Fotografia, udostępniona na Twitterze, przedstawia księdza przechadzającego się po jednej z najniebezpieczniejszych ulic w Bogocie. Jest tam pełno oprychów i prostytutek. Ale to właśnie dlatego duchowny zdobył się na taką odwagę. Wziął wiadro święconej wody, kropidło i poszedł nawracać szemrane towarzystwo.

Dokładnie zdarzenie opisał autor zdjęcia – Richard McColl, który przebywa w Kolumbii w ramach swojej pracy. We wpisie z dołączoną fotografią wyjaśnił, że przedstawiony na niej duchowny chodzi się po jednej z ulic najniebezpieczniejszej dzielnicy Bogoty, Santa Fe.

HIT! Ksiądz poszedł na ulicę pełną prostytutek i zaczął święcić samochody

Ksiądz poruszał się po drodze samochodem, na którym zamocowano duży krzyż oraz głośniki, z których wybrzmiewała modlitwa. Co jakiś czasu kapłan opuszczał pojazd z wiadrem święconej wody i kropidłem, po czym skrapiał przejeżdżające tamtędy pojazdy i wszystko, czego dosięgła woda.

„Ksiądz krąży po dzielnicy Santa Fe w Bogocie, szerząc modlitwy ze swojego samochodu i święcąc wodą święconą auta, wiozące do prostytutek potencjalnych klientów” – napisał McColl w twitterowym wpisie.

Kraje Ameryki Południowej słyną wciąż z dużej ilości wierzących osób – nawet tych, którzy odwiedzają podobne miejsca. Zdaniem McColla „operacja” księdza ze święconą wodą miała zniechęcić przejeżdżających tamtędy mężczyzn do korzystania z usług prostytutek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę