fot. Pixabay

Niemal doszło do tragedii! W czasie chrztu w jednej ze świątyń, ksiądz… upuścił małe dziecko z rąk. Obecni tam wierni zamarli na chwilę i szeroko otworzyli oczy, kiedy maleństwo wyślizgnęło się z objęć kapłana. Można tylko gdybać, co stałoby się, gdyby uderzyło główką o twardą chrzcielnicę. Na szczęście w porę zareagowała matka!

Duże uroczystości kościelne są bardzo ważnym przeżyciem dla wiernych, ale rzadko kończą się bez wpadek – mniejszych lub większych. Tym razem mogło skończyć się bardzo źle. Ksiądz prawdopodobnie niezbyt pewnie chwycił niemowlaka. Podczas dokonywania chrztu wyślizgnął mu się z rąk. Scena wygląda fatalnie, ale na szczęście skończyła się dobrze, dzięki refleksowi matki maleństwa.

Filmik udostępniono w mediach społecznościowych. Od razu zdobył niemałą popularność oraz szereg komentarzy.

@xtassy

Boy wanted a holy dip! #baptism #splash #fail #ohno #fyp #foryou #foryoupage #parati #paratipage #xtassybeats #baby #priest #ceremony

♬ original sound – Xtassy

Kapłan chwycił dziecko i przystąpił do rytuału, jednak jakimś sposobem wymknęło mu się z rąk. Niemowlę frontalnie wpadło wprost do chrzcielnicy.

Na zdarzenie błyskawicznie zareagowała mama dziecka. Chwyciła niemowlę i jednym ruchem wyłowiła je z chrzcielnicy. Następnie podała malca matce chrzestnej, która już czekała na niego ze śnieżno-białym kocykiem.

„Chłopiec dał świętego nura” – zażartował jeden z komentujących.

„Mina kapłana bezcenna” – spostrzegł inny użytkownik.

Nie wiadomo, jak akcja potoczyła się dalej, ale raczej nikt nie winił księdza za ten niefortunny incydent. Na szczęście nie skończyło się to niczym złym.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę