Księża ostrzegają przed świętowaniem Halloween. „Otwiera ludzi na działanie szatana”

Pixabay.com

Praktycznie z roku na rok Halloween cieszy się coraz większą popularnością. Niektórzy duchowni przestrzegają jednak przed celebracją tego święta. Jeden z nich twierdzi, że „człowiek może na wieki pozbawić się życia wiecznego”.

REKLAMA

Halloween świętuje się w nocy z 31 października na 1 listopada. Wówczas dzieci i dorośli przebierają się za różnego rodzaju straszne postaci, takie jak duchy, wampiry czy kościotrupy i wykonują różne aktywności.

Kościół katolicki nie jest pozytywnie nastawiony do tego święta. Uważa je za celtyckie, czyli pogańskie obchody, które zawierają elementy okultyzmu. Jak głosi pewna teoria, niegdyś dziwaczne przebrania miały być próbą odstraszania złych duchów.

Jak czytamy w serwisie niedziela.pl, w trakcie Halloween „człowiek bez barier otwiera się na rzeczywistość, o której, gdyby wiedział, uciekałby, gdzie pieprz rośnie”. „Sama atmosfera Halloween bliższa jest naszym wyobrażeniom piekła niż nieba. Bo czy wyobrażamy sobie niebo jako miejsce, po którym hasają diabełki, potwory, kościotrupy i czarownice? A jeżeli nie, to po co bawić się w piekło?” – czytamy.

REKLAMA

„Ludzie, którzy zarabiają w Polsce na Halloween, zwłaszcza jeżeli są ochrzczeni, sprzeniewierzają się wierze i tradycji dla pieniędzy. Sami ulegają marketingowemu oszustwu, że Halloween to tylko świecka zabawa, na której można zarobić kilka groszy, i organizują coś, co otwiera ich samych i innych ludzi na działanie szatana” – dodano w kontekście Halloween.

Podziel się: