fot. Serecki | CC BY-SA 4.0

Program Kuby Wojewódzkiego – planowany na najbliższy poniedziałek – nie zostanie wyemitowany. Celebryta przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie będzie nowego odcinka podcastu „Wojewódzki i Kędzierski”. To przez ostatni wywiad z Rafałem Trzaskowskim, w którym padło głośne ostatnio określenie „du*iarz”.

Nie chodzi oczywiście program talk-show Wojewódzkiego, emitowany w telewizji TVN. Celebryta – wspólnie z Piotrem Kędzierskim – ruszył ostatnio z nowym projektem na łamach portalu „Onet”. To podcast, w którym obaj rozmawiają z zaproszonymi gośćmi. Ostatnim był prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który opowiadał, m.in. o czasach młodości czy bliskiej relacji z aktorem Michałem Żebrowskim.

W głośnym wywiadzie prezydent Warszawy stwierdził, że w latach młodości Żebrowski był właścicielem „kopulodromu na Powiślu”. Sam zaś określił się – w latach, kiedy był młody – mianem „du*iarza”.

Wojewódzki w tarapatach. „Śledztwo w sprawie du*iarza”

Jak wiadomo – wywiad bardzo szybko odbił się głośnym echem. Trzaskowskiego krytykowała zarówno prawica, jak i członkowie własnego ugrupowania (PO) – w tym jego szef Donald Tusk. Okazuje się jednak, że w związku z wywiadem kłopoty ma nie tylko prezydent Warszawy, ale także Wojewódzki i Kędzierski – gospodarze podcastu.

„W związku ze śledztwem w sprawie tzw 'du*iarza’ jutrzejszy odcinek podcastu @wojewodzkikedzierski zostaje odwołany. O reszcie będziemy informować na bieżąco. Taki mamy” – napisał Wojewódzki w mediach społecznościowych.

Nie wiadomo, co celebryta miał na myśli pisząc o „śledztwie”. Ograniczył także możliwość komentowania wpisu, co przełożyło się na brak jakichkolwiek spekulacji na ten temat. Nie wiadomo, czy szefowie „Onetu” uznali, że program nie wpisuje się w politykę portalu, czy – być może – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce bliżej przyjrzeć się całej sprawie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę