Jak dobrze posprzątać kuchnię?
YouTube | Til Vacuum Do Us Part

Nie da się ukryć, że podczas przygotowania potraw w kuchni, tłuszcz osadza się na kuchennych meblach oraz sprzęcie. Im rzadziej sprzątamy w kuchni, tym trudniej jest doczyścić nasze szafki, które z biegiem czasu zaczynają wyglądać nieestetycznie. Jak zatem poradzić sobie z tłuszczem, który przywarł do frontów i który to niezwykle trudno usunąć przy pomocy sklepowych środków do czyszczenia?

Idealnie czyste szafki!

Jak podaje portal Interia, niezwykle skutecznym sposobem, który raz na zawsze pozwoli nam rozprawić się z tłuszczem na kuchennych szafkach jest mieszanina sody oczyszczonej oraz cytryny. Do dwóch szklanek ciepłej wody dodajemy szklankę soku z cytryny oraz szklankę sody oczyszczonej. Tak przygotowaną miksturę umieszczamy w butelce ze spryskiwaczem i zaczynamy sprzątanie.

Musisz wypróbować ten sposób!

Szafki spryskujemy dokładnie przygotowanym roztworem i zostawiamy na około dwie minuty. Po tym czasie przecieramy szafki przy użyciu szmatki zwilżonej w ciepłej wodzie. Jeżeli tłuszcz przywarł na tyle mocno, że nie udało się usunąć go za pierwszym razem, to czynność tę powtarzamy do skutku. Na koniec przecieramy fronty przy użyciu suchej szmatki i gotowe! Nasza kuchnia będzie znów lśnić czystością!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę