„Wczoraj przed kamerami »w pierwszej kolejności« zaszczepili się lekarze-politycy, czyli Karczewski, Grodzki i Kosiniak-Kamysz. Rozumiem, że szczepionki dostali przed innymi, bo zostali potraktowani jako »personel medyczny«, napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

We wtorek w blasku kamer zaszczepili się przeciw COVID-19 byli ministrowie zdrowia: Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki. Zaszczepieni zostali także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wieczorem szczepionkę przyjęli obecny i były marszałek Senatu Tomasz Grodzki i Stanisław Karczewski.

Wszyscy wymienieni politycy są lekarzami. Dlatego mogli skorzystać z przywileju zaszczepienia w pierwszej kolejności, na identycznej zasadzie jak personel medyczny pracujący na co dzień w szpitalach i walczący z pandemią koronawirusa.

Fakt, że zaszczepieni lekarze-politycy – którzy nie pracują w zawodzie, a zajmują się polityką – zostali potraktowani na równi z czynnymi zawodowo medykami, oburzył lidera Kukiz’15.

„Skoro tak, to w kitle i do roboty! Do szpitali leczyć covidowców. I niech to koniecznie pokażą w telewizji”, zaapelował Paweł Kukiz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę