Kupiła jajka, potem rozpoczęła eksperyment! Zobacz, jaki był efekt!

Charli Lello to Brytyjka, która wpadła na pomysł przeprowadzenia eksperymentu z jajkami kaczymi zakupionymi w supermarkecie. Inkubowała je tak, że rozwinęły się z nich kacze pisklęta. Wcześniej w Internecie oglądała filmik, na którym ktoś inkubował jaja przepiórki.

Jajka kupiła w popularnym supermarkecie sieci Waitrose. – Pomysł zrodził się z filmu (…), na którym ktoś wykluł przepiórcze jaja. To był mój pierwotny plan, ale kiedy byłam w Waitrose, zobaczyłam jajka kaczki i pomyślałam, że one też mogą zadziałać – mówiła Brytyjka w wywiadzie dla CNN.

Czytaj także:  WHO alarmuje: Europa to światowe epicentrum koronawirusa
 

Jajka umieściła w specjalnym inkubatorze. I choć początki nie zapowiadały się optymistycznie, po sześciu dniach w końcu się udało – pisklęta zaczęły się rozwijać! – Część mnie myślała, że to nigdy nie zadziała, (…) ale po 6 dniach w inkubatorze sprawdziłam jaja kaczki i dostrzegłam żyły oraz bardzo mały, perłowy zarodek. Potem zaczęła się ekscytacja – mówiła Lello.

Czytaj także:  Co zrobić, żeby gofry były lekkie i chrupiące? Wypróbuj ten trik!

Kaczątka, które wykluły się z jajek, otrzymały imiona: Beep, Peep, Meep. Kiedy urosną, Lello planuje przenieść je z domu na podwórko, gdzie hoduje już kurczęta. „9 News” informuje, że Lello przestrzega każdego, kto chciałby pójść w jej ślady, aby dobrze przemyślał decyzję i zastanowił się, czy na pewno ma miejsce na hodowlę kaczek.

Czytaj także:  Koniec Nord Stream 2? Niemiecki parlament zablokował pomoc dla gazociągu