Kupuję w aptece za 5 zł
fot. screen Youtube / Cleanipedia

Kupuję w aptece za 5 zł i pryskam grzyba na ścianie, a on znika w oczach po kilku minutach. Koniecznie sprawdź ten patent jeśli zmagasz się z problemem pleśni w mieszkaniu. 

Grzyb pojawiający się na ścianach to powszechny problem w wielu domach i mieszkaniach, ale też w wielu innych pomieszczeniach. Często występuje w wilgotnych łazienkach i częściach mieszkania narażonych na wilgoć. Walka z tym może być dość uciążliwa i kosztowna, zwłaszcza gdy sięgamy po drogie specjalistyczne preparaty. Jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, dlatego należy jak najszybciej się go pozbyć. Niemniej jednak, istnieje rewelacyjny i przede wszystkim tani patent, który może pomóc w zwalczaniu tego niechcianego gościa na naszych ścianach.

Kupuję w aptece za 5 zł i pryskam grzyba na ścianie. Efekty są zaskakujące

Często nie zdajemy sobie sprawy, że w naszych aptekach można znaleźć skuteczne narzędzia do walki z grzybem ściennej za niewielką cenę. Chodzi tu o nadtlenek wodoru, szeroko dostępny i niezwykle tani środek, który może okazać się świetnym sojusznikiem w zwalczaniu grzyba.

Nadtlenek wodoru (H₂O₂), inaczej woda utleniona to związek chemiczny, który jest znany ze swoich właściwości dezynfekujących i wybielających. To z powodu tych cech stał się on popularnym wyborem w zakresie higieny domowej. Okazuje się, że nadtlenek wodoru może być także używany do walki z grzybem na ścianach. Jego działanie polega na utlenianiu i niszczeniu struktury komórek grzyba, co prowadzi do jego usunięcia. Wystarczy przelać wodę utlenioną do spryskiwacza, a potem spryskać obficie grzyba i pozostawić najlepiej na 30 minut lub więcej. Po tym czasie umyj ścianę wodą i gąbką i pozwól, by wyschła.

Jeśli chcesz zwiększyć działanie wody utlenionej, to po jej użyciu zastosuj także domestos, który też zwalcza ten problem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę