fot. materiały prasowe

Z usług kurierskich korzysta wiele Polek i Polaków. Niektórzy robią to sporadycznie, inni regularnie. Oferty firm kurierskich są w naszym kraju bardzo rozbudowane i zróżnicowane. Poszczególne firmy prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej specjalistycznych usług oraz stawiają na łatwą i szybką obsługę. Niektóre z nich są w pełni zintegrowane z największymi portalami zakupowymi oraz obsługują wiele aplikacji do handlu w sieci. Poniżej podpowiadamy – na co zwrócić uwagę poszukując kompetentnej firmy kurierskiej oraz gdzie szukać sprawnej i szybkiej pomocy w przewożeniu różnego typu przesyłek.

Firma kurierska do twoich usług – czyli o kompleksowej obsłudze przesyłek

Jak długo może zająć nadanie paczki? Wiele osób obawia się, że wymaga to wykonania połączeń telefonicznych, ustalania wielu szczegółów oraz ciągłego pozostawania w kontakcie z kurierem. Oczywiście, sprawa wygląda zupełnie odwrotnie. Nadanie paczki zajmuje dziś mniej niż 3 minuty i wymaga jedynie uzupełnienia formularza online. Wystarczy podać takie dane jak: rozmiary paczki (długość, szerokość, wysokość), ciężar, rodzaj opakowania oraz miejsce odbioru i dostarczenia.

Z formularza rezerwacyjnego można skorzystać przez całą dobę pod adresem: https://www.fastpost.pl/pomoc/informacja/firmy-kurierskie/245. Po jego wypełnieniu firma kurierska nawiąże kontakt telefoniczny oraz zajmie się koordynacją pracy kuriera. Warto zwrócić uwagę na możliwość zastosowania dodatkowych usług, jak: opłata za pobraniem, dostarczenie dokumentów zwrotnych lub dodatkowe pakiety ubezpieczenia. Niektóre są dedykowane dla przesyłek specjalnych: instrumentów muzycznych, sprzętu elektronicznego, roślin, dzieł sztuki.

Dodatkową zaletą wynikającą z korzystania FastPost jest możliwość porównania ofert różnych firm w twojej okolicy i wybór tej, która będzie najtańsza lub z innych powodów najatrakcyjniejsza.

Firma kurierska z prawdziwego zdarzenia – po czym ją poznać?

Najczęstszym powodem, dla którego sięgamy po firmy kurierskie, jest dokonywanie zakupów w sieci i sprzedaż online. Nadanie paczki jest o wiele łatwiejsze, jeśli firma kurierska, którą wybierzesz, współpracuje z największymi platformami zakupowymi – na przykład Allegro. Współpraca taka polega na: imporcie danych twoich kontrahentów, generowaniu dokumentów (np. listów przewozowych) oraz planowaniu działań związanych z nadaniem lub odbiorem przesyłki.

Z usług kurierskich korzysta także wielu przedsiębiorców, dla których dedykowane są specjalne pakiety ofert. Jeśli twoje przedsiębiorstwo nadaje więcej niż 30 paczek w ciągu miesiąca – wówczas warto rozważyć wybór takiego pakietu. Specjalne kurierskie „abonamenty” pozwalają na regularne obsługiwanie dużej ilości przesyłek po odpowiednio obniżonej cenie. Z ofert takich korzystają m.in. sklepy z elektroniką, odzieżą, biżuterią oraz przedstawiciele wielu innych branż.

Pomocna jest także możliwość nadania przesyłki wielkogabarytowej, o nietypowym kształcie lub paletowanej. Często, przygotowanie zamówienia polega na zgromadzeniu dużej liczby przedmiotów o różnym kształcie. Ich zapakowanie wymaga zastosowania stabilnej podstawy (palety drewnianej lub plastikowej), folii stretch oraz wypełniaczy wolnej przestrzeni. Wówczas, firma kurierska, z której skorzystasz, powinna dysponować specjalnymi urządzeniami załadunkowymi i rozładunkowymi, a także odpowiednio zintegrowaną flotą pojazdów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę