REKLAMA

Jarosław Kaczyński
Fot. Twitter

Do dość osobliwego zdarzenia doszło dziś w Sejmie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielał wywiadu i mówił o Trybunale Konstytucyjnym, a w tym czasie inni posłowie partii… pomagali mu się ubierać i poprawiali mu kołnierz oraz szalik.

REKLAMA

Poruszony przez Kaczyńskiego temat Trybunału Konstytucyjnego nie został wybrany przypadkowo. Obecny rząd chce przeprowadzić w nim zmiany, co nie spodobało się politykom Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński udzielił swojej opinii na ten temat.

Prezes PiS został zapytany, skąd po tylu latach pojawiło się u niego zainteresowanie obroną niezależności Trybunału Konstytucyjnego. – Trybunał był niezależny, a w tej chwili się próbuje uczynić z niego instytucję całkowicie zależną od obecnej władzy – przekonywał.

REKLAMA

Posłowie PiS pomagali Kaczyńskiemu się ubrać

W trakcie udzielania wypowiedzi Kaczyński szykował się do wyjścia z Sejmu. Obok prezesa partii pojawiło się kilku członków PiS, którzy pomagali mu się ubrać – poprawiali mu kołnierz i szalik. Wśród nich byli Robert Telus czy Bolesław Piecha.

Kaczyński został także zapytany, czy towarzyska relacja prezes TK z liderem rządzącej partii to coś normalnego. Korespondent nawiązał do jego prywatnych spotkań z Julią Przyłębską. – A niby dlaczego ma być nienormalne?. Czy jest zakaz jakichś towarzyskich relacji między ludźmi? – odpowiedział pytaniem prezes PiS.

REKLAMA

REKLAMA