policja
Pixabay.com

Kuriozalny wyrok sądu do zmiany? Prokuratura oskarżyła trzech mężczyzn o gwałt na nastolatce, będącej pod wpływem narkotyków. Sąd natomiast… uniewinnił ich od tego zarzutu! Uznał, że mężczyźni są winni współżycia i podania narkotyków, ale nie gwałtu, bo… dziewczyna WYGLĄDAŁA NA STARSZĄ!

Sąd skazał trzech mężczyzn za udzielenie narkotyków i obcowanie płciowe z 14-letnią Dominiką, ale uniewinnił ich od zarzutu gwałtu. Do zdarzenia doszło w styczniu 2021 roku w okolicach Chełma. Bulwersujący wyrok wstrząsnął wieloma osobami i spotkał się ze sprzeciwem prokuratury – donosi „Super Express”. Śledczy zapowiedzieli już apelację.

Sędzia uzasadnia: „To ona dążyła do kontaktów”

Jak poinformował PAP – Prokuratura Rejonowa w Chełmie skierowała do Sądu Apelacyjnego w Lublinie odwołanie od wyroku z 23 maja. Tego dnia Sąd Okręgowy w Lublinie uznał Łukasza B., Sylwestra B. i Radosława S. winnymi podawania narkotyków i obcowania płciowego z 14-latką. Druga część orzeczenia wywołała jednak skrajne emocje, gdyż jednocześnie sąd uniewinnił mężczyzn od zarzutu gwałtu stwierdzając, że do obcowania płciowego nie doszło w wyniku podstępu.

„Nie było zgwałcenia. Nie było podstępu. Nie było podstępnego podania alkoholu i narkotyków” – podkreślał sędzia Mirosław Brzozowski, wydając wyrok w tej sprawie. „Te substancje zażyła świadomie. Mało tego, po ich zażyciu to ona była inicjatorką kontaktów seksualnych. To ona dążyła do kontaktów. Ona namawiała” – uzasadniał wyrok.

Skazani wiedzieli, że dziewczyna ma 14 lat. Biegli uznali, że „wyglądała na starszą”

Śledczy ustalili, że podejrzani znali pokrzywdzoną i zdawali sobie sprawę, że jest to osoba nieletnia poniżej 14 roku życia. Podczas spotkania odurzyli ją narkotykami i wykorzystali seksualnie. Jednak zdaniem biegłych Dominika miała rozwinięte cechy płciowe, ostry makijaż i nie wyglądała na 14 lat. Sąd wziął też pod uwagę to, że dziewczyna zawyżyła swój wiek na portalach społecznościowych. Prokuratura utrzymuje jednak, że do obcowania doszło podstępem.

„Wprowadzenie w stan nietrzeźwości, czy też podanie narkotyków w przypadku osoby małoletniej może być traktowane jako podstęp” – podkreśla prok. Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, cytowana przez PAP.

30-letni Sylwester B. został skazany na rok i dwa miesiące pozbawienia wolności. 28-letni Łukasz B. został skazany na karę łączną dwóch lat i jednego miesiąca pozbawienia wolności. 41-letni Radosław S. został skazany na trzy lata i trzy miesiące więzienia.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę