Kwiecień, czyli początek zasiewania w ogrodzie. Co można posadzić?

gleba w ogrodzie i buraki
fot. Pixabay

Kwiecień przywitał nas bardzo ładną, wyjątkowo wiosenną pogodą. To dobry moment na to, aby zacząć myśleć o wysiewaniu roślin do gruntu. Warto więc wiedzieć, które z nich w tym miesiącu warto zasiać i mieć pewność, że odpowiednio wyrosną.

REKLAMA

Czwarty miesiąc roku jest najlepszym momentem na zasianie warzyw strączkowych, takich jak bób, fasola czy groch. Szczególnie dobrym momentem jest pierwsza połowa kwietnia, gdyż potrzebują one niższych temperatur do kiełkowania. To samo dotyczy wczesnej marchwi, cebuli czy kapusty pekińskiej.

W drugiej połowie kwietnia z kolei najlepiej jest zasiać buraki ćwikłowe, por, natomiast pod koniec miesiąca kukurydzę cukrową. Trzymanie się tych terminów jest gwarancją tego, że w odpowiednim czasie rośliny rozwiną się w sposób optymalny.

REKLAMA

Jakie kwiaty można siać w kwietniu?

Istnieją również inne rośliny i warzywa, które można siać praktycznie przez cały miesiąc. Bezpośrednio do gruntu mogą wówczas trafiać średniowczesne odmiany marchwi, rzodkiew, rzodkiewka, szpinak czy koper.

Jeśli chodzi o kwiaty, już na początku kwietnia można zasiać chabry, nagietka, groszek pachnący i cynię. Ponadto, przez cały miesiąc, do gruntu można siać takie kwiaty jak szarłat, rezeda, smagliczka, wilec czy kosmos.

REKLAMA

Podziel się: