Fot. Wikimedia Commons/Jindřich Nosek/CC-BY-SA-4.0

Sieć obiegła informacja, że Lech Wałęsa trafił do szpitala. Były prezydent Polski sam poinformował o tym fakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wiadomo także, z jakiego powodu znalazł się w placówce medycznej.

Publikacja posta, w którym znalazła się informacja o obecności byłego prezydenta w szpitalu pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Facebooku około godziny 14:00. Napisał krótko: ,,I znowu w szpitalu, stopa cukrzycowa”.

W rozmowie z PAP dyrektor biura Instytutu Lecha Wałęsy opowiedział nieco więcej o szczegółach. Dodatkowo uspokoił twierdząc, że jego stan jest stabilny.

– Rano szef miał jeszcze spotkania z młodzieżą. Potem nieco gorzej się poczuł. Pogłębiły się problemy ze stopą cukrzycową i szybko trzeba było zadziałać. Prezydent przechodzi badania. Pewnie pierwsze wyniki będą jeszcze dzisiaj, a jutro pozostałe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Szef jest twardzielem i jesteśmy dobrej myśli, choć choroba nie wybiera – powiedział.

W 2021 roku Lech Wałęsa znalazł się już w szpitalu. W połowie marca były prezydent musiał się poddać zabiegowi kardiochirurgicznemu, dotyczącemu funkcjonowania rozrusznika serca.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę