Stacja CNN poinformowała, że jej wieloletni współpracownik, 87-letni Larry King, trafił do szpitala Cedars Sinai Medical Center w Los Angeles po zakażeniu koronawirusem. Jego stan lekarze określają jako stabilny, jednak problemem są choroby współistniejące. King ma bowiem cukrzycę typu 2, raka płuc i przebytych kilka zawałów.

King dla CNN pracował przez prawie ćwierć wieku i miał w tej stacji autorski program „Larry King Live”. Jest nestorem amerykańskiego dziennikarstwa telewizyjnego, Ma pochodzenie  żydowskie, jego prawdziwe nazwisko to Leib Harvey Zeiger. Pochodzi  z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej, zaś jego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Galicji (Kołomyja) oraz Wileńszczyzny.

Jest jedynym przedstawicielem amerykańskich mediów, który rozmawiał ze wszystkimi prezydentami USA, pełniącymi swój urząd po 1974 roku. W sumie przeprowadził prawie 40 tysięcy wywiadów, w tym między innymi z Margaret Thatcher, Michaiłem Gorbaczowem, Władimirem Putinem, Yasserem Arafatem, Tonym Blairem, Frankiem Sinatrą, Marlonem Brando czy Madonną.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat