lekarz
fot. Pixabay

Policjanci z Otwocka w województwie mazowieckim przez pewien czas podejrzewali, że jeden z lekarzy nie wykonuje swoich obowiązków w sposób uczciwy. Niedługo później okazało się, ze mieli rację. Oszustowi postawiono aż 47 zarzutów.

O całej sprawie poinformował serwis Fakt.pl. Zatrzymany lekarz wystawiał recepty na wysoko refundowane leki, ale robił to bez zgody i wiedzy swoich pacjentów. Co więcej, wykupowane produkty oferował innym osobom.

77-latek miał dopuszczać się oszustw w latach 2018-2020. Policjanci zebrali odpowiednią i wystarczającą ilość dowodów, na podstawie których zatrzymali mężczyznę w jego domu.

Ustalono, że zatrzymany był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Otwocki lekarz usłyszał aż 47 zarzutów, z czego część z nich dotyczyła przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Nieuczciwy lekarz może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Co jednak ważne, 77-latek nie działał sam. W toku śledztwa zatrzymano również 74-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę, którzy usłyszeli zarzuty pomocnictwa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę