Od lat zmagasz się z nadliczbowymi kilogramami? Próbowałeś już wielu diet i żadna nie przyniosła oczekiwanych skutków? A może dopiero planujesz przejść na dietę? Podpowiadamy, z których diet powinieneś zrezygnować, bo nie przynoszą żadnego efektu. Szkoda Twojego czasu!

Istnieją diety, które pozbawiają organizm ważnych składników odżywczych. Mogą nawet powodować kłopoty ze zdrowiem. Zacznijmy od tego, która dieta działa! To dieta 1500 kcal – czyli zbilansowany tygodniowy plan żywieniowy, który rzeczywiście pozwala schudnąć.

Które diety nie są w takim razie skuteczne? Jak informuje redakcja Women’s Health to dieta zgodna z grupą krwi oraz dieta ośmiogodzinna. W przypadku diety zgodnej z grupą krwi składniki pożywienia wchodzą w reakcje z antygenami, wywołując reakcję obronną układu odpornościowego Do czego to prowadzi? Do alergii i nietolerancji pokarmowej. Nie ma jednak naukowo potwierdzonych badań, które wskazują, że ta teoria jest na 100% słuszna.

W przypadku diety ośmiogodzinnej, głównym założeniem jest jedzenie tylko w ciągu wyznaczonych ośmiu godzin w trakcie dnia. W tym czasie można jeść co się chce i ile się chce. To jednak nie jest do końca zgodne z zasadami zbilansowanej diety, która ma dostarczać niezbędnych składników odżywczych przez całą dobę.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę