Pożar
Fot. KP PSP Poddębice

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w zoo w Borysewie, nieopodal Poddębic w województwie łódzkim. Ogień pojawił się w strefie typu „safari”, na skutek czego nie przeżyły go znajdujące się w budynku małpy i papugi.

Ogień strawił budynek o wymiarach 10 na 10 metrów. Strażacy pojawili się na miejscu przed godziną 5:00. Zanim jednak zaczęli gasić płomienie, miejsce z papugami i małpami było strawione przez żywioł. Zwierzęta nie miały szans na ucieczkę.

Mł. bryg. Radosław Ogrodowczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach w rozmowie z portalem TuLodz.pl wyjaśnił, że za wstępną przyczynę pożaru uznano zwarcie instalacji elektrycznej. Szkody oszacowano na milion złotych.

„Kochani, nie tak wyobrażaliśmy sobie rozpoczęcie majówki….To dla nas tragedia. Straciliśmy w tym pożarze naszych podopiecznych. W nocy w Zoo Borysew spłonęły budynki papugarni i małpiarni na tzw. Świecie Wodnym. Płomienie pojawiły się około 4 nad ranem. 7 małp i 40 papug nie przeżyło pożaru. Pożar gasiło 5 zastępów straży pożarnej. Spłonął budynek dla zwierząt przy moście prowadzącym na wyspę” – czytamy na Facebooku Zoo Borysew.

Pomimo tragicznego zdarzenia, Zoo Safari Borysew będzie otwarcie dla turystów w okresie majówki. Z użytkowania będzie jednak wyłączona strefa Świata Wodnego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę