Lśniąca łazienka. Skuteczne sposoby na wyczyszczenie muszli klozetowej

Sprzątanie łazienki
YouTube | Clean My Space

Toaleta, a szczególnie muszla klozetowa to miejsce, w którym nieustannie gromadzą się przeróżne bakterie. Z tego też powodu, ze szczególną uwagą powinniśmy dbać o czystość tego miejsca. Co więcej, oprócz bakterii na muszlach klozetowych często osadza się nieestetyczny kamień, który bardzo trudno jest usunąć. Powstaje on szczególnie wtedy, kiedy woda w miejscu naszego zamieszkania jest bardzo twarda. Portal Polki podpowiada jak skutecznie i szybko pozbyć się problematycznego kamienia.

REKLAMA

Soda oczyszczona pomoże usunąć kamień!

Jednym ze sposobów może być użycie sody oczyszczonej w połączeniu z kwaskiem cytrynowym. 1/3 szklanki sody i ¼ szklanki kwasku cytrynowego mieszamy ze sobą, a następnie całość wsypujemy do muszli klozetowej. Po chwili powinniśmy uzyskać pianę, którą należy zostawić na około 30 minut. Po tym czasie delikatnie za pomocą szczotki toaletowej, usuwamy kamień, a następnie spłukujemy wodę.

Warto wypróbować!

Co więcej, do wyczyszczenia toalety możemy wykorzystać także popularny napój. Mowa tutaj o coca – coli, do której dodajemy nieco wybielacza. Taką mieszanką zalewamy muszlę klozetową, a następnie przy pomocy twardej szczotki do toalet, usuwamy kamień. W mgnieniu oka nasza muszla będzie lśnić czystością!

Podziel się: