Pixabay.com

Do dramatycznego zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 17 w Kolonii Siedliszczki w województwie lubelskim. Ukraiński autokar z 25 pasażerami nagle się wywrócił. Wszyscy zdołali wyjść z pojazdu o własnych siłach, a kierowca najpewniej zasnął za kierownicą.

Groźne zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Kolonia Siedliszczki. Autokar docelowo jechał z Czerniowic do Szczecina. Strażacy, którzy odebrali zgłoszenie dowiedzieli się, że wszystkich 25 pasażerów było obywatelami Ukrainy.

Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe oraz kilkanaście zastępów straży pożarnej. Z uwagi na dużą liczbę poszkodowanych zadysponowano środki z terenu powiatu świdnickiego oraz ratowników z JRG z sąsiednich powiatów.

Na całe szczęście obrażenia podróżnych nie były poważne, dzięki czemu wszystkim udało się wyjść z pojazdu o własnych siłach. Część z nich musiała jednak zostać poddana opiece lekarskiej – niektórzy mieli otarcia i powierzchowne rany.

Policjanci zbadali kierowcę alkomatem. 58-latek był trzeźwy, a przyczyną wypadku było najprawdopodobniej zaśnięcie za kierownicą. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę